MAJORKA - jedziemy? - 08.11.2018

Autokarem na Majorkę - X.2019.

Zarząd Pszczyńskiego Uniwersytetu organizuje wycieczkę autokarową na Majorkę.

   Termin:   22 - 29.10.2019r.

   Cena:   1450,-zł + 100 zł dodatk. nocleg we Francji + 160,-Euro na wstępy, przewodników itp.

Zapisy w biurze Zarządu i przez internet do 29-go listopada br..

Przy zapisie wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 300,- zł.

Majorka - Największa wyspa Balearów przyciąga turystów nie tylko ze względu na piękne plaże, łagodny klimat czy miejsca do zabawy. Majorka jest przewrotna, romantyczna i odurzająca. Znaleźć tu można nie tylko gwarne kurorty i magnesy z napisem „made In China”. Wyspa obfituje w przepiękne romantyczne zatoczki, eteryczne gaje porastające klify czy miejsca pamiętające początki cywilizacji europejskiej.

To na Majorkę w sierpniu przenosi się dwór hiszpański. Król Filip IV i królowa Letizia spędzają letnie wakacje w Palau Marivent, siostra króla, księżniczka Elena wspiera finansowo odbywające się na wyspie zawody żeglarskie, z kolei księżniczka Cristina nosi tytuł księżnej Palmy.

To właśnie wśród potężnych majorkańskich wiązów dających cień 9 gatunkom storczyków i 13 gatunkom paproci przechadzali się Fryderyk Chopin i George Sand celebrując swoją miłość. Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie. W dzień słońce, wszyscy letnio chodzą, i gorąco; w nocy gitary i śpiewy po całych godzinach. (…) Słowem, przecudne życie”. Tak o Majorce pisał Chopin do przyjaciela, Juliana Fontany…

 Pobierz wykaz świadczeń i program ramowy


 

©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku