Konferencja w Sejmie 19.11.2012

„Pakt na rzecz Seniorów”

Rok 2012 ogłoszono „Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku” pod patronatem małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej, pani Anny Komorowskiej.

Ostatnie, związane z tym, ważne wydarzenie miało miejsce w dniu 19.11.2012 w sali kolumnowej Sejmu RP, gdzie odbyła się zorganizowana przez Parlamentarny Zespół ds. UTW konferencja z udziałem przedstawicieli uniwersytetów z całej Polski. Pszczyński Uniwersytet reprezentowała pani Prezes, Ewa Kołodziejczyk.

Celem konferencji było przyjęcie deklaracji pt. „Pakt na Rzecz Seniorów”. Poseł Michał Szczerba ( Przew. Parl. Zesp.ds UTW) stwierdził że mamy w Polsce 400 uniwersytetów , to więcej niż we Francji i Wielkiej Brytanii. Wicemarszałek Cezary Grabarczyk podziękował organizatorom UTW za to że dzięki nim seniorzy mogą czerpać radość z aktywnego życia. Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta RP przekazał uczestnikom pozdrowienia od Pary Prezydenckiej, która – jak podkreślił – aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz osób starszych.

Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, powiedział, że energia seniorów potrzebna jest Polsce. Podkreślił że w ramach programu Aktywności Społecznej Osób Starszych organizacje pozarządowe otrzymają 60 milionów złotych na działania na rzecz seniorów.

Wiesława Borczyk, szefowa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW oraz Krystyna Lewkowicz, która kieruje ogólnopolskim porozumieniem UTW, wystąpią w publikacji „OswoićStarość.pl”, przygotowywanej przez Instytut Łukasiewicza . Jest to kontynuacja książki „StarsiRodzice.pl. Rozmowy na dobrą starość”.

Publikacja trafi za darmo do wszystkich uniwersytetów. //  Zobacz zdjęcia w Galerii


©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku