KOMUNIKATY - 05.09.2022r.

1 - Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego zaprasza seniorów - z naszego Uniwersytetu szczególnie - do Centrum Tenisa (Pszczyna, ul. Bieruńska 78) na spotkanie w czwartek 8-go września o godz.: 17:00 poświęcone aktywności osób starszych (tenis???). Z uwagi na temat spotkania oraz jego organizatora, wspierającego nas w różnych potrzebach, prosimy o wzięcie udziału w tym spotkaniu. Będzie również okazja zwiedzenia tego ciekawego obiektu.

 

2 - W związku z koniecznością antyinflacyjnego podwyższenia wynagrodzeń wykładowcom i instruktorom, Zarząd jest zmuszony podnieść niektóre opłaty dla słuchaczy. I tak:

SZKOA

   - języki obce  -  9 zł / godz

    - zajęcia sportowe   -  7 zł / godz

    - zajęcia z komputerem - 7 zł / godz

       - wykłady z filozofi    -  7 zł / godz  

    - warsztaty malarskie    - 20 zł / zajęcia (2h)

    - warsztaty wokalne (chór)   - 15 zł / m-c

    - warsztaty taneczne     -  14 zł / zajęcia (2h)

Czesne i wpisowe pozostają bez zmian - 60zł / 25zł

 

   

Z dzisiejszej prasy:

   ..."Mam szczęście bo jestem nauczycielką języka angielskiego i łatwo mi znaleźć dodatkowe zajęcie. W ciągu roku mam kilkoro uczniów. I choć obecnie kuratorium szuka anglistów, nawet nie myślę o dodatkowych godzinach w szkole. Etat w technikum zapewnia mi składki i pracuję na emeryturę, a korepetycje opłacają rachunki - mówi nauczycielka".

..."Godzina korepetycji kosztuje od 50 do nawet 250 zł, a bywa, że więcej, jeśli przedmiot jest trudny a nauczyciel może pochwalić się wynikami egzaminów swoch uczniów. Do najlepszych korepetytorów są kolejki nawet dwuletnie, a nowi uczniowie przychodzą z tzw polecenia." 

 

 -----------------------------------  ø ø ø ø ø ø ø ø ---------------------------------------------------





©2024 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku