PO OLIMPIADZIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH - 05.06.2022 r.

V Uniwersjada Seniorów w Świętochłowicach

 

OLIMPIADA SWIETOCHLOWICE 2022 03

W sobotę 4 czerwca br. 30-osobowa grupa członków naszego uniwersytetu pojechała na V Świętochłowicką Uniwersjadę Seniorów, która odbyła się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach. Dziesięcioro zawodników z naszego UTW walczyło o medale i dobre miejsca w następujących konkurencjach: pływali stylem dowolnym, strzelali z pistoletu i karabinka, rywalizowali grając w tenisa stołowego, ścigali się na rowerach oraz maszerując z kijkami NW.

W klasyfikacji zespołowej nasz zespół zdobył zaszczytne III miejsce, za UTW z Bytomia (I miejsce) i UTW ze Świętochłowic (II miejsce). W poszczególnych konkurencjach medale zdobyli:

 złoteStanisława Kosmala – rower 

             Krzysztof Latała – karabinek,

  srebrneJacek Bodzionytenis st. 

                  Antoni SzczygiełNW

  brązoweTeresa Latała –  pistolet,

                  Grzegorz ŻebrackiNW (marsz z kijkami)

            Bogusław Brzęczekpływanie. 

ewa dyplomy

Uniwersjada była okazją nie tylko do rywalizacji, ale również do odnowienia bezpośrednich kontaktów osób 

Zarządowi i członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach dziękujemy za trud włożony w organizację uniwersjady oraz gratulujemy udanej imprezy.      Ewa Kołodziejczykstarszych z różnych uniwersytetów; kontaktów, które uległy osłabieniu z powodu pandemii koronawirusa. Była też możliwość wspólnej zabawy i tańca (mimo chwilami rzęsistego deszczu), cały czas panowała wspaniała atmosfera.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów, a kibicom dziękujemy za wspieranie sportowców.   

Ewa Kołodziejczyk

WSPLFINANSOWANIE cz.b

 

 

 


-----------------------------------------------------  ◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ----------------------------------------------------------

 

©2024 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku