LEKTURA POLECANA (40) - 28.05.2022 r.

DZIENNIKI

HEN Jozef                                

„Ja, deprawator” – to zapiski codziennych faktów z życia autora z lat 2016-2018. Fakty przeplatane są spostrzeżeniami, refleksjami dotyczącymi także życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Książka ta, to nie tylko kronika życia codziennego, ale także komentarze, wspomnienia, relacje z wieczorów autorskich i spotkań z czytelnikami, także wydawcami, przyjaciółmi, z których wielu to znane postacie ze świata literatury, publicystyki czy innych dziedzin kultury. Autor obserwuje przy tym Polaków, poddaje ocenie sytuację, w której znalazła się Polska jako kraj.

Wspaniały język, poczucie humoru mobilizuje do tego, by sięgnąć po wcześniejsze, inne utwory tego autora, jego powieści czy opowiadania.

Józef Hen – pisarz, publicysta, reportażysta, dramaturg, scenarzysta filmowy, urodzony w 1923 r. w Warszawie w rodzinie żydowskiej. Jest autorem m.in. książek „Mój przyjaciel król”, „Nowolipie”, „Odejście Afrodyty”, „Błazen wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim:”, „Królewskie sny”.

Józef Hen „Ja, deprawator”, wyd. „Sonia Draga”, Katowice 2019

                            poleca Barbara Solarska                                                                                                                           

------------------------------------ Π Π Π ----------------------- Π Π Π --------------------------- Π Π Π -----------------------------------------

 

„Ja, deprawator” – to zapiski codziennych faktów z życia autora z lat 2016-2918. Fakty przeplatane są spostrzeżeniami, refleksjami dotyczącymi także życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Książka ta, to nie tylko kronika życia codziennego, ale także komentarze, wspomnienia, relacje z wieczorów autorskich i spotkań z czytelnikami, także wydawcami, przyjaciółmi, z których wielu to znane postacie ze świata literatury, publicystyki czy innych dziedzin kultury. Autor obserwuje przy tym Polaków, poddaje ocenie sytuację, w której znalazła się Polska jako kraj.

Wspaniały język, poczucie humoru mobilizuje do tego, by sięgnąć po wcześniejsze, inne utwory tego autora, jego powieści czy opowiadania.

Józef Hen – pisarz, publicysta, reportażysta, dramaturg, scenarzysta filmowy, urodzony w 1923 r. w Warszawie w rodzinie żydowskiej. Jest autorem m.in. książek „Mój przyjaciel król”,  „Nowolipie”, „Odejście Afrodyty”, „Błazen wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim:”, „Królewskie sny”.

Józef Hen  „Ja, deprawator”, wyd. „Sonia Draga”, Katowice 2019

                              poleca Barbara Solarska                                                                                                                              

 

©2024 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku