OPERETKA w LUTYM - 23.02.2022

Koncert i operetka

W czasie ferii zimowych słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu TW aktywnie spędzają czas.

W sobotę 12 lutego br. wzięli udział w koncercie „Operetka i musical – baśń dla dorosłych”, który odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Uczestnicy usłyszeli najpiękniejsze i najznakomitsze melodie, popisowe utwory instrumentalne, zabrzmiały duety wszechczasów jak i wspaniałe arie oraz znane przeboje, a to wszystko było podane na najwyższym poziomie. Do każdego występu artyści przygotowali stosowne kostiumy.

Repertuar był zaczerpnięty z najbardziej znanych i lubianych operetek oraz musicali, a wspólny śpiew z artystami wprowadził uczestników w szampański nastrój.

 duo

 

Wtorkowy wieczór 22 lutego br. słuchacze naszego uniwersytetu spędzili w Teatrze Śląskim w Katowicach, w którym wspaniali artyści Opery Śląskiej w Bytomiu zaprezentowali operetkę „Baron cygański”, jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieł Johanna Straussa, w którym cygański żywioł przeplata się z wiedeńską elegancją, a wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami. To klasyczna operetka w pięknych kostiumach, barwnej scenografii ziemi węgierskiej i Wiednia, urzekająca muzyką, popisami wokalnymi i wspaniałymi scenami baletowymi. To arcydzieło gatunku o wyjątkowym uroku i porywającej sceniczności.

 Zdjęcia > w Galerii na www.utw.pszczyna.pl ]

                                                                                                                                       Ewa Kołodziejczyk

--------------------------------------------   OOOOOOO  --------------------------------------------------
 

 

©2022 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku