KMUNIKATY - (04.02.2022)

1 - W niedzielę, 13-go marca br. Zarząd organizuje wyjazd do Teatru Miejskiego w Gliwicach na komedię

„Wieczór kawalerski”.

Spektakl jest o godz.: 18:00. Koszt przejazdu i biletu wynosi 45 zł (55 zł osoby towarzyszące). Zapisy i wpłaty do 17-go lutego br. telefonicznie (794-974-419 / 604-548-226 / 694-011-990) i mejlowo, wpłaty przelewem na konto PUTW.

     Wieczór kawalerski (Perfect Wedding)

Wbrew pierwszej sugestii, sztuka traktuje o poranku po wieczorze kawalerskim i jego nieoczekiwanych konsekwencjach. Czy w sytuacji, gdy życie przerasta uczestników, ceremonia dojdzie jednak do skutku?

Ciesząca się niesłabnącą od 1994 popularnością komedia uznanego brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona, to doskonałe połączenie erotyzmu i humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa. Farsa wyrastająca z najlepszych tradycji brytyjskiego teatru ma w sobie wdzięk pomieszania z poplątaniem operetek Gilberta i Sullivana, i podobnie jak niezapomniane „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada w istocie o rzeczach najważniejszych.

 

-------------------------------------------------------------------- 

 

2 Natomiast 22 lutego br. W Teatrze Śląskim w Katowicach o godz. 18.00 odbędzie się spektakl

„Baron Cygański”

w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu.Koszt wyjazdu to 60 zł, (75 zł osoby towarzyszące). Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy tylko do 11 lutego br. Czasu mało, bo jest duże zainteresowanie tą operetką. Zapisy i wpłaty w czasie dyżurów w poniedziałek, 07.02.2022 - od 10 do 12 lub w czwartek, 10.02.2022 od 12 do 14, oraz mailowo/ telefonicznie, a wpłaty przelewem na konto PUTW

     Baron cygański - Po latach nieobecności do swojego majątku powraca młody dziedzic, Sandor Barinkay. Stara Cyganka wróży mu bogactwo i ożenek. Jego sąsiad, zachłanny prostak Żupan, chce wydać za niego swoją córkę, Arsenę. Wprawdzie Barinkayowi podoba się dziewczyna, ale ona kocha innego. Stawia przed Sandorem trudny do spełnienia warunek: poślubi go, gdy tylko zdobędzie on tytuł barona.

Operetka jest napisana z rozmachem. Była próbą realizacji marzenia Straussa o skomponowaniu opery. Stąd tak rozbudowane i trudne partie wokalne. Czego tu nie ma! Cyganie, Wiedeń, cudownie odnalezione po latach dziecko, ukryty skarb, zagmatwane miłosne perypetie. I oczywiście słynny szlagier – „Wielka sława to żart”.

 

--------------------------------------------------------------------

3 - Prosimy słuchaczy wyjeżdżających w dniu 1-go marca br. na Senioriadę do Rabki o wpłatę należności za uczestnictwo w wysokości 35 zł. (zawodnicy 10 zł).

Termin wpłaty: do 15 lutego br.

--------------------------------------------------------------------

 

Uwagasłuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu płacą część należności za bilety i przejazdy. Różnicę dopłaca Zarząd ( z wł. kieszeni? ). Koszt wynajmu autobusu na wyjazd na jedną z powyższych imprez zostanie pokryty z wpłat przez słuchaczy 1% należnego podatku z poprzedniego roku.

 

---------------------------------------------   cccccccccccccccc  -----------------------------------------  

©2022 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku