BO POGODA BYŁA ŁADNA - (17.08.2021)

PEWNA WYSTAWA

To był wspaniały pomysł – wystawa w ogrodzie, czyli na tle zieleni drzew i kolorowych kwiatów i krzewów. Sama radość w oglądaniu i podziwianiu ogrodu, a nade wszystko wytworów pracowitych, cierpliwych i utalentowanych rąk naszej koleżanki z uniwersyteckiej społeczności (UTW) – Grażyny Hurny.

Na ekspozycję składało się kilkanaście patchworkowych dużych prac (narzuty) i wiele mniejszych jak podkładki, obrusy, plecaczki, poduszki, kosmetyczki, a nawet patchworkowy kubraczek. Przez ogród przewinęło się w tym dniu (14 sierpień) około 40 osób, najczęściej zaprzyjaźnionych, z Pszczyny i okolic, ale też z Bytomia czy Katowic.

phoca thumb l img 20210814 114501

Rozmowy to już pod płaczącą brzozą, która mieści w swym cieniu stół i fotele dla kilkunastu osób. Tu można było też zaspokoić pragnienie (woda, soki i arbuz), bo dzień był upalny, ale dzięki temu słoneczne promienie skutecznie podkreślały urodę rozwieszonych wśród drzew patchworków.

Wszyscy goście i zwiedzający (wstęp był wolny dla każdego chętnego) byli zauroczeni zarówno pracami Grażyny jak i wspaniałą atmosferą (okazja do spotkania i rozmów) jak i samym pomysłem eksponowania swoich prac wśród przyrodniczego anturażu. Mam w związku z tym nadzieję, że nie będzie to odosobniony przypadek, bowiem wśród gości było wielu, którzy także mogliby się pochwalić swoim dorobkiem w innych dziedzinach sztuki. Na uwagę zasługują też same przydomowe ogrody, pieczołowicie pielęgnowane przez swoich właścicieli, które mogłyby ucieszyć oko i zmysł estetyczny gości (oczywiście w określonych dniach i godzinach, tzw. dni otwarte), tak jak jest to praktykowane w innych krajach (może u nas też, ale ja się z tym jeszcze nie spotkałam).

W każdym razie, Grażynko, to było piękne i niezwykle sympatyczne. Chylę czoła zarówno przed Twoją sztuką i umiejętnościami jak i pomysłem. Mam nadzieję, że ten dzień również Tobie przyniósł satysfakcję. (Zdjęcia - patrz Galeria na www.utw.pszczyna.pl)

                                                           Barbara Solarska - sierpień 2021


 

 

©2021 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku