MUZEUM ZAMKOWE OTRZYMAŁO NAGRODĘ - 26.10.2020 r.

NAGRODA „TURYSTYCZNA USŁUGA ROKU 2020”

DLA MUZEUM ZAMKOWEGO W PSZCZYNIE

Z radością informujemy, że Muzeum Zamkowe w Pszczynie otrzymało tytuł Laureata w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Turystyczny Produkt Roku/Turystyczna Usługa Roku, jednogłośnie przyznany przez Kapitułę Programu w kategorii "Turystyczna Usługa Roku 2020" za Działalność wystawienniczą, naukową edukacyjną i kulturalną.

Program ma wskazywać ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w naszym kraju oraz interesujące produkty i projekty z branży turystycznej. Program ma za zadanie wyłonić te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Jego celem jest kreowanie i wzmacnianie pozytywnego przekazu związanego z działalnością kulturową, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Pomysł nagradzania najlepszych produktów oraz usług dedykowanych uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce, zrodził się w Świdnicy podczas przygotowań do Kongresu Turystyki Polskiej w 2015 r., którego organizatorem jest Miasto Świdnica, a redakcja Forum Biznesu jest partnerem merytorycznym i medialnym. Tegoroczna gala i towarzysząca jej konferencja turystyczna odbyły się w dniach 14-15 października w Świdnicy.

------------------------     --------------------------     -----------------------     ------------------------     -------------------------     ----------------------

ZWIEDZANIE MUZEUM

Zapraszamy do bezpiecznego zwiedzania Muzeum Zamkowego w Pszczynie, które pomimo nowych obostrzeń jest otwarte dla publiczności.

http://www.zamek-pszczyna.pl/aktualnosci/index/Muzeum-otwarte/idn:683

POLECAMY:

  • Im gorsze – tym lepsze” – czasowa wystawa konserwatorska z okazji jubileuszu 55-lecia powołania w muzeum pszczyńskim pierwszej na Śląsku profesjonalnej, stałej Pracowni Konserwatorskiej.

http://www.zamek-pszczyna.pl/wystawy/Im_gorsze_tym_lepsze

  • Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929” – wszystkich miłośników historii, historii obyczaju, fotografii i mody zapraszamy na nową wystawę czasową przygotowaną przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie we współpracy z Victoria & Albert Museum w Londynie.

http://www.zamek-pszczyna.pl/wystawy/Prezentacje_na_brytyjskim_dworze_1898-1929

  • Pszczyna wczoraj i dzisiaj” – najnowsze wydawnictwo Muzeum Zamkowego w Pszczynie, dla którego inspiracją stał się zbiór negatywów szklanych z czasów międzywojnia autorstwa Michała Święcha, jednego z najsłynniejszych fotografów pszczyńskich, znajdujący się w kolekcji Muzeum.

https://sklep.zamek-pszczyna.pl/pl/p/Album-Pszczyna-wczoraj-i-dzisiaj,-praca-zbiorowa,-Pszczyna-2020/177

  

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

------------------------       -----------------------         -----------------------        ------------------------     -----------------------       

©2021 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku