PLENER NAD JEZIOREM- 16.09.2020r.

PLENER  "ZALEWOWE IMPRESJE"

Plener malarsko-fotograficzny pod nazwą „Zalewowe impresje” miał miejsce 16.09.2020 w ostatni pogodny, bardzo ciepły dzień, a właściwie jeszcze letni (ok. 30 stopni) przed zapowiedzianym wrześniowym ochłodzeniem, w malowniczym zakątku Zalewu Wiślanego w Wiśle Wielkiej. Pola, łąki, zarośla i drzewa nad wodą, widok na błyskającą łuskami słonecznego światła taflę wody, a na horyzoncie pasmo Beskidów. Cóż więcej trzeba dla wrażliwych na uroki przyrody dusz? Rozsiadły się panie (głównie panie) nad brzegiem w cieniu drzew, na krzesełkach lub przy stolikach, w ruch poszły farby, kredki, pędzle, ołówki i w radosnym uniesieniu powstawały prace pod okiem instruktorki naszego Uniwersytetu, pani Elżbiety Kuźmy. Grupa malarska składała się z kilkunastu osób, kilka osób w czasie spaceru wzdłuż brzegów chwytała w kadry aparatów fotograficznych urokliwe zakątki i ulotne chwile.

PLENER 16.09.2020

Oczywiście był i poczęstunek – pizza, ciasto, kawa, herbata, a także pogwarki przy wspólnym stole. Jak potrzebne i oczekiwane są takie spotkania, doceniane zwłaszcza w nieszczęsnym czasie pandemii, świadczy ochocze uczestnictwo przybyłych osób. Czyli bez wspólnoty przeżywania ciężko jest funkcjonować.

Plener, już czwarty w naszym Uniwersytecie, odbył się w dogodnych i pięknych krajobrazowo warunkach w ośrodku domków letniskowych w Wiśle Wielkiej. Zapewne wszyscy słuchacze chętnie obejrzą prace malarskie i fotograficzne powstałe w czasie tego pleneru.

Inicjatorką była pani Elżbieta Kuźma, a organizacją zajmowały się panie Irena Pala i Aniela Kubica. Zarząd dziękuje paniom za zorganizowanie tego spotkania w tych trudnych, „pandemicznych” czasach. 

Miejsce to będzie z pewnością świadkiem jeszcze niejednego spotkania.

 

Zdjęcia z pleneru - w Galerii

Pszczyna 16. 09. 2020                                                          Barbara Solarska


 

 

 

©2021 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku