ZESPÓŁ 13-tka - KONCERT PLENEROWY 12.07.2020

TRZYNASTKA !

Zespół wokalny „Trzynastka” z Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczął, po 3-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, działalność już w połowie czerwca, zachowując oczywiście wszelkie środki bezpieczeństwa. Miałyśmy w planie udział w koncercie plenerowym, więc trzeba było zorganizować próby. Początkowo ćwiczyłyśmy w PCK-ulu, w „13”, ale potem postanowiłyśmy śpiewać w plenerze, bo bezpieczniej. Korzystałyśmy z uprzejmości koleżanek, które posiadają duże ogrody. Na szczęście pogoda dopisywała i mogłyśmy ćwiczyć w dowolnym czasie i jak długo chciałyśmy. Tym sposobem przygotowałyśmy się do występu w koncercie „Poezja i muzyka pod 13” w parku.

W niedzielę 12 lipca po południu udało się rozpocząć koncert o czasie, bo przestało padać i wyszło piękne słońce. Widzowie dopisali, atmosfera była wspaniała. Nasz zespół zaśpiewał aż trzy piosenki:

„Nie zapomniałam”, „Szukam kogoś” i „Dookoła kipi lato”.

zdjęcia - pless.pl, link do artykułu na pless.pl:  https://www.pless.pl/rozrywka/63944-foto-letnie-koncerty-plenerowe-w-parku-poezja-i-muzyka-pod-13-pszczyna ]

 

13 tka
Obecnie przygotowujemy się do występu na kolejnym koncercie plenerowym, który odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia w parku zamkowym. Będzie to koncert o charakterze charytatywnym i śpiewać będziemy wraz z zespołem „Poezji i muzyki pod 13” oraz „Popołudnie dla najmłodszych dla małego Maciusia z Jankowic.

Zapraszamy wszystkim, a szczególnie słuchaczy Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który nie zaprzestaje swojej działalności i zachowując zasady bezpieczeństwa spowodowane sytuacją pandemiczną powoli wznawia prace niektórych grup i sekcji. [Renata Zborowska]

(PS Dziękujemy pani Renacie za zwrócenie uwagi na błąd, tzw. literówkę)


 

 

©2021 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku